حمام وزیری ساری

حمام وزیری ساری
حمام وزیری ساری
حمام وزیری ساری
حمام وزیری ساری

حمام وزیری ساری

حمام وزیری مربوط به دوره‌ی قاجاریه است و در گذشته در جوار خانه‌ی وزیری قرار داشت و روزگاری نیز قسمتی از این خانه بوده‌است و از همین رو به حمام وزیری معروف است این بنا که در اثر مرور زمان تخریب شده‌بود اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران در سال 1379 مرمت و بازسازی آن را آغاز کرده است.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
مدیر سیستمی
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

حمام وزیری از لحاظ نوع معماری، مصالح و ویژگی‌های ساختمانی از ابنیه‌ی دیدنی و مشهور مازندران به شمار می‌رود. این حمام با مساحتی در حدود 200 مترمربع دارای همه‌‌ی فضاهای لازم برای یک حمام سنتی شامل ورودی، سربینه، راهروی انتقالی هوا، گرم‌خانه، خزینه‌های آبگرم و سرد، سرویس بهداشتی و تون (گرمابه) است. حمام وزیری درگذشته دارای دو ورودی از طریق کوچه‌ی آب‌انبار نو و خیابان 18 دی فعلی بوده وهم اکنون هر دو مسیر مسدود شده و دسترسی به آن تنها از حیاط شمالی خانه‌ی کلبادی امکان‌پذیر است.
چجوری بریم

چجوری بریم

از میدان امام خمینی وارد خیابان آزادی شوید و بعد از 800 متر وارد خیابان فردوسی شوید، بعد از 600 متر وارد خیابان جمهوری شوید، بعد از 600 متر به میدان انقلاب می‌رسید، وارد خیابان انقلاب شوید، بعد از 150 متر به سمت چپ بپیچید و وارد خیابان انبارنو شوید، بعد از حدود 150 متر به خانه‌ی تاریخی کلبادی می‌رسید، حمام وزیری در کنار خانه‌ی کلبادی قرار دارد.
نقشه راه

نقشه راه

مازندران/سارئ - ساری، خیابان انقلاب، کوچه‌ی آب‌انبار نو ، در کنار خانه‌ی کلبادی

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
اقامتگاه سنتی مهربانو
مازندران/رامسر
اقامتگاه سنتی مهربانو
8 0 2 3
1,180,000 ریال
اقامتگاه بوم گردی مخمل بانو
مازندران/تنكابن
بوم گردی در بهشهر
مازندران/بهشهر
بوم گردی در بهشهر
7 0 2 10
2,800,000 ریال

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :