کلوت شهداد

کلوت شهداد
کلوت شهداد
کلوت شهداد
کلوت شهداد
کلوت شهداد

کلوت شهداد

کلوت به کوه های شنی ای می گویند که بر اثر عامل فرسایشی غالب کویر باد ایجاد می گردد و فرم ها و شکلهای مسحور کننده ای را ایجاد میکنند. واژه‌ی کلوت از دو بخش «کل» و «لوت» تشکیل شده است، «کل» به معنای شهر و آبادی بوده و «لوت» همان کویر لوت است.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
ده گشت
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

شهداد از شهر‌های بسیار قدیمی استان کرمان است و کلوت‌های شهداد شهرتی جهانی دارند. علاوه‌ بر ایرانیان، گردشگران خارجی زیادی برای دیدن کلوت‌ها به ایران سفر می‌کنند. این کلوت‌ها جزئی از بیابان لوت هستند. پروفسور پرویز کردوانی، بیابان‌شناس معروف و استاد دانشگاه‌های تهران، اعتقاد دارد کویر شهداد، زیبا‌ترین کویر دنیا است. وی این نقطه از کویر را که دمای آن در تابستان به ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد به‌عنوان گرم‌ترین نقطه کره زمین اعلام کرده است. وی معتقد است بیابان دشت لوت شهداد عجایب و شگفتی‌‌هایی دارد که مردم ایران آن‌ها را نشناخته‌اند و در هیچ جای دنیا چنین کلوت‌های زیبایی وجود ندارد. کویر شب های سرد دارد و روزهای گرم و آتشین. تابش خورشید کویر تشنه ات خواهد کرد، صورتت را می سوزاند پس در این سفر حتما قمقمه آب، کلاه لبه دار، ضد آفتاب، دستمال گردن، عینک آفتابی و چادر مسافرتی و کیسه خواب و لباس گرم، بادگیر، چراغ قوه و دیگرلوازم شخصی به همراه داشته باشید. و از همه مهمتر دوربین عکاسی.
کی بریم

کی بریم

چجوری بریم

چجوری بریم

از کرمان باید در جهت شرق حدود ۹۰ کیلومتر بروید تا به شهداد برسید. مسیر تا جاده سیریچ دوبانده و امن است، اما از اینجا به بعد وارد جاده ای کوهستانی و یک بانده می شود و بسیار باید احتیاط کرد. بعد از طی تقریبا ۳۵ کیلومتری به سیریچ خواهید رسید. چندکیلومتر دورتر از سیریچ ، دوراهی شهداد و گلباف را خواهید دید، که سمت چپ شما را به کلوت شهداد خواهد رساند. در این مسیر تا سریچ هر چه جلوتر میرید هوا خنک تر و برعکس وقتی وارد جاده شهداد می شوید هوا گرم و گرم تر می شود.
نقشه راه

نقشه راه

كرمان/كرمان - استان کرمان، کرمان، شهداد

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
اقامتگاه بوم گردی عمارت دلگشا
كرمان/كرمان
خانه مسافر راسپینا ماهان
كرمان/كرمان
خانه مسافر راسپینا ماهان
20 13 3 3
6,500,000 ریال
خانه باغ باشوعباس
كرمان/فهرج
خانه باغ باشوعباس
20 2 2 15
660,000 ریال

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :