آبشار قطره ای چم چیت

آبشار  قطره ای چم چیت
آبشار  قطره ای چم چیت
آبشار  قطره ای چم چیت
آبشار  قطره ای چم چیت
آبشار  قطره ای چم چیت

آبشار قطره ای چم چیت

چم چیت روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان دورود در استان لرستان است. آبشار چم چیت یکی از زیباترین مناطق گردشگری شهرستان دورود است که بخاطر نزدیکی به آبشار بیشه کمتر معرفی شده است.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
نسا امیری
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

روستای «چم چیت» در فاصله 18 کیلومتری شهر دورود در کنار دره سزار و ابتدای دره حُله‌ور؛ یعنی جایی که رودخانه گهر بعد از سفری طولانی وارد رودخانه سزار (دز) می‌شود، واقع شده است. این روستا به علت نزدیکی به 2 دره و 2 رودخانه پر آب و دامنه‌های پوشیده از جنگل مناظر طبیعی بسیاری دارد. در پایین روستای چم چید، در کنار رودخانه سزار (دز)، آبشاری زیبا از میان پوشش‌های گیاهی جاری است که شباهت زیادی به بیشه «پوران» دارد. این آبشار به علت ضعف معرفی، بکر و دست نخورده باقی مانده است. ارتفاع این آبشار بیش از 20 متر و عرض تاج آن به 10 متر می‌رسد. دره سزار یکی از طویل ترین دره‌های کشور محسوب می‌شود. در مدخل این دره رودخانه با شکوه و خروشان سزار یا دز جای گرفته است که پس از سفری طولانی به سد دز سرریز می‌شود. آبشار درتمام فصول سال زیبایی خاص خود را دارد ولی در بهار بیشترین حجم آب را دارد.
چجوری بریم

چجوری بریم

این آبشار دیدنی در فاصله ۲۳ کیلومتری جنوب شهرستان دورود واقع شده و در امتداد جاده راه آهن قرار دارد. راه دسترسی به این آبشار، جنوب شهر دورود و جاده روستاهای لنج آباد، چم چیت و عمارت است.
نقشه راه

نقشه راه

لرستان/خرم آباد - لرستان.خرم آباد.بسمت سپید دشت بعداز آبشار بیشه

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
خانه ویلایی در خرم آباد
لرستان/خرم آباد
خانه ویلایی در خرم آباد
10 0 1 3
3,000,000 ریال
اقامتگاه بوم گردی در خرم آباد
لرستان/خرم آباد

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :