پناهگاه حیات وحش ساری

پناهگاه حیات وحش ساری
پناهگاه حیات وحش ساری
پناهگاه حیات وحش ساری

پناهگاه حیات وحش ساری

وسعت پناهگاه حیات وحش سمسکنده حدود 1041 هکتار است. این پناهگاه، برای اولین بار در سال 1352 به عنوان منطقه‌ای با ارزش تحت حفاظت قرار گرفت و سرانجام طی تصمیم‌گیری‌های انجام‌شده منطقه‌ی سمسکنده به دنبال مصوبه‌ی 63 در تاریخ بیست و یکم مرداد سال 1354 عنوان پناهگاه حیات وحش را به خودش اختصاص داد.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
مدیر سیستمی
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

پناهگاه حیات وحش سمسکنده یکی از معدود جنگل‌های جلگه‌ای استان مازندران است که در فاصله‌ی ده کیلومتری از جنوب شرقی شهرستان ساری واقع شده است. پناهگاه سمسکنده با دارا بودن گونه‌های گیاهی متعدد نظیر بلوط، انجیلی، آزاد و توسکا و گونه‌های نادر حیوانی چون گربه‌ی جنگلی، سمور، گوزن زرد و مرال توانسته توجه بسیاری از دوست داران طبیعت و محیط‌زیست را به خود جلب کند. شاید وجود فنس‌های طویل در سراسر این جنگل به شما این حس را منتقل کند که وارد یک پارک ساخته‌ی بشری شده‌اید نه یک جنگل بکر و طبیعی؛ اما مطمئن باشید اگر در فصل سرمستی گوزن‌ها به این پناهگاه سفر کنید و گوزن‌های زرد را درحالی‌که با صدای بلند آواز می‌خوانند و به دنبال هم می‌دوند تماشا کنید، تمام احساسات منفی‌تان در مورد پناهگاه سمسکنده از بین می‌رود.
چجوری بریم

چجوری بریم

اگر خودروی شخصی در اختیار دارید برای رسیدن به استان مازندران 3 مسیر پیش رویتان است. مسیر نخست مسیری است که شما را از شرق تهران یعنی از اتوبان بسیج به سمت آبعلی و دماوند سوق می‌دهد. شما در این مسیر با پشت سر گذاشتن شهرهای پردیس، رودهن، بومهن و دماوند به شهر فیروزکوه خواهید رسید و از آن پس با قرارگیری در جاده‌ی فیروزکوه و گذشتن از شهرهای سوادکوه، آلاشت و پل سفید به شهر زیبای قائم‌شهر می‌رسید که با دو مسیر 30 دقیقه‌ای جداگانه شما را به بابل و یا ساری هدایت می‌کند. حالا که مسیرتان به این جاده‌ی زیبا افتاده است بد نیست تا در میانه‌ی مسیر سری به تنگه واشی، پل ورسک و منطقه‌ی سرسبز سوادکوه بزنید و از طبیعت بکرش لذت ببرید.
نقشه راه

نقشه راه

مازندران/سارئ - استان مازندران-شهرستان ساری- ده کیلومتری جنوب شرق ساری- پناهگاه حیات وحش سمسکنده

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
اقامتگاه سنتی مهربانو
مازندران/رامسر
اقامتگاه سنتی مهربانو
8 0 2 3
1,180,000 ریال
اقامتگاه بوم گردی مخمل بانو
مازندران/تنكابن
بوم گردی در بهشهر
مازندران/بهشهر
بوم گردی در بهشهر
7 0 2 10
2,800,000 ریال

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :