روستای ناندل و روستای کُرف

روستای ناندل و روستای کُرف
روستای ناندل و روستای کُرف
روستای ناندل و روستای کُرف
روستای ناندل و روستای کُرف
روستای ناندل و روستای کُرف

روستای ناندل و روستای کُرف

این روستاها در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران قرار دارند، از روستاهای بسیار خوش آب و هوا و زیبای شمال ایران هستند که خود دارای اماکنی دیدنی نظیر آبشار و امامزاده و ... می باشند.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
مدیر سیستمی
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

ناندل، روستایی زیبا و مرتفع ( با ارتفاع تقریبی 2300 متر از سطح دریا ) و یکی از روستاهای ییلاقی است که در مسیر جاده ی کوهستانی هراز قرار دارد. آبشار ناندل که خود بعنوان یکی از جاذبه های طبیعی شمال ایران محسوب میشود نیز در همین روستا و در پایین دست پلی فلزی واقع ‌شده و از روی صخره‌ای بلند به پایین می‌ ریزد. روستای کُرف یکی از روستاهای بخش جلگه سنخواست است و در فاصله چند کیلومتری شمال سنخواست واقع شده است و دارای امامزاده‌ای است که در خارج روستا به فاصله‌ی کمی در سمت غربی بر روی تپه‌ای قرار دارد. وجه تسمیه روستای کُرف بدلیل نزدیکی این روستا به قله دماوند است و کُرف در زبان محلی به معنی پای کوه است. باغ های کرف اکثرا انگور و گردو می باشند که در زبان تاتی به آنها انگیر و جوز گفته می شود.
چجوری بریم

چجوری بریم

جاده هراز را ادامه بدهید تا به تونل وانا برسید. خروجی ماشین روی روستای ناندل در صد کیلومتری تهران، نرسیده به تونل شماره 7 (احمد مال) در سمت چپ قرار دارد که تابلوهای دلارستاق، روستای ناندل، و خانه کوه نورد ناندل نصب شده است. این جاده در حدود 20 کیلومتر با ناندل فاصله دارد. از همین مسیر راهی به روستای کُرف نیز وجود دارد. 6 کیلومتر بعد از ابتدای خروجی ناندل ، در سمت چپ خود یک دوراهی مشاهده می کنید که این دوراهی شما را به کُرف می رساند.
نقشه راه

نقشه راه

مازندران/آمل - مازندران، شهرستان آمل، بخش لاریجان، دهستان لاریجان سفلی

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
اقامتگاه سنتی مهربانو
مازندران/رامسر
اقامتگاه سنتی مهربانو
8 0 2 3
1,180,000 ریال
اقامتگاه بوم گردی مخمل بانو
مازندران/تنكابن
بوم گردی در بهشهر
مازندران/بهشهر
بوم گردی در بهشهر
7 0 2 10
2,800,000 ریال

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :