روستای آب اسک

روستای آب اسک
روستای آب اسک
روستای آب اسک
روستای آب اسک

روستای آب اسک

آب اسک روستایی در بخش لاریجان آمل و دراستان مازندران می باشد. اسک یکی از طایفه های هجده گانه ی آمل است و بیشتر جمعیت این روستا در دهستان بالا لاریجان زندگی می کنند. از جاذبه های این روستا میتوان به چشمه ی آب اسک، غاراسک، و دریاچه ی امامزاده علی اشاره کرد.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
مدیر سیستمی
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

آب گرم اسک دارای اسید کربنیک و بیکربنات است. پیرامون این چشمه قشرهای آهکی پدید آمده که به مرور زمان به سنگ های مرمر تبدیل شده است. این آب گرم برای درمان بیماریهایی چون اگزما و زخمهای کهنه و بیماریهای گوارشی و پوستی و درمان درد مفاصل و استخوان مفید است. غار اسک در نزدیکی آب اسک و در دره ی هراز واقع شده است واز ارتفاعات و حواشی رود هراز می گذرد. طول غار درحدود 370 متر است و شعب متعدد کوچکی نیز دارد و دهانه ی غار بسیار بزرگ وبلند است. دریاچه ی امامزاده علی(ع) در نزدیکی آب اسک قرار دارد و برای رسیدن به آن ازمسیر جاجرود یا آبعلی و پلور و آب اسک باید عبور کرد. سالها پیش محل فعلی دریاچه رودخانه بود اما بر اثر لغزش زمین در سال1377 و ریزش سنگ این دریاچه به وجود آمد که اکنون محل زندگی ماهی قزل آلای خال قرمز و رنگین کمان است و کف دریاچه پر از درختان و گیاهان باقی مانده از آثار قبل از رانش کوه است.
چجوری بریم

چجوری بریم

در جاده هراز بعد از پلور و قبل از روستای آب اسک، کیلومتر 70 تهران – آمل، پس از چند تونل و بهمن گیر کوچک، تونل بزرگی واقع است که تونل شماره 1 تکاور نام دارد. سه کیلومتر بعد از این تونل، سمت چپ خود، روستای آب اسک را می بینید.
نقشه راه

نقشه راه

مازندران/آمل - مازندران، آمل، دهستان بالالاریجان، روستای آب اسک

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
اقامتگاه سنتی مهربانو
مازندران/رامسر
اقامتگاه سنتی مهربانو
8 0 2 3
1,180,000 ریال
اقامتگاه بوم گردی مخمل بانو
مازندران/تنكابن
بوم گردی در بهشهر
مازندران/بهشهر
بوم گردی در بهشهر
7 0 2 10
2,800,000 ریال

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :