فصل بهار به کجای ایران بریم؟

با تعدادی از مقاصد بکر گردشگری ایران در فصل بهار آشنا شویم

فصل بهار به کجای ایران بریم؟

 فصل بهار، فصل تجدید حیات طبیعت است و این شکوفاییِ زیبایی ها، همه جای ایران را فرا می گیرد بطوریکه بسختی می توان جاهای خاصی را برای سفر در این فصل پیشنهاد داد. بخصوص در اردیبهشت ماه که ماه سفر و گشت و گذار و تجربه لذت های وصف ناشدنی است. با این حال ما تعدادی از این مقاصد بکر گردشگری را که مخصوصاً در بهار و اردیبهشت دیدنی تر هم می شوند، به شما معرفی خواهیم کرد:
دشت دریاسر در شمال ایران:
 دریاسر ، بهشت اردیبهشت ایران ؛ با ویژگی‌هایی چون محصور بودن در بین کوه ‎ های سر به فلک کشیده البرز با صدای آرامش بخش آب رودخانه ای که از ارتفاعات سیالان سرچشمه می گیرد، خودنمایی یخچال ‎های طبیعی، تن‌پوشی سراسر زرد رنگ در بهار که وامدار گلهای بابونه است، وجود چشمه های فراوان در جای جای نقاط دشت و رودخانه پر آبی که طول آن را طی می ‎کند، چهره زیبای البرز را به رخ کشیده و منحصر بفرد بودن دریاسر را هر چه بیشتر تقویت می‌کند. این جاذبه ی زیبا در مازندران، تنکابن، جاده دوهزار، بعد از دوراهی امامزاده قاسم واقع شده است


بندر چابهار در جنوب شرقی ایران:
چابهار، یکی از شهرهای کمتر شناخته شده ایران است و حتی کسانی که تجربه سفر به کیش و قشم را دارند، معمولا اطلاعاتی درباره این نگین سیستان و بلوچستان ندارند. بندر چابهار در تمام فصول سال آب و هوای معتدلی شبیه به آنچه در فصل بهار تجربه می‌شود را دارد، به همین دلیل آن را چهاربهار نیز می‌نامند.
از جمله زیباترین جاذبه‌های گردشگری این بندر می‌توان اشاره کرد به قلعه پرتغالی‌ها، قلعه پیروزگت، گل افشان، کوه‌های مینیاتوری (کوه های مریخی)، تالاب لیپار، موزه محلی چابهار، انجیر معابد، منطقه گاندو، بندر گواتر، مسجد جامع تیس، مسجد جامع دزک، غارهای بان مسیتی، گورستان‌های تاریخی روستای تیس، گورستان دشتیاری و گورستان تپه نهادی.


تنگه رازیانه در غرب ایران:
این تنگه، که در سال ۱۳۸۸ در فهرست آثار طبیعی ملی ایران قرا گرفت، یکی از مناطق گردشگری و از پدیده های مهم زمین شناسی ایلام است. تنگه رازیانه، یک دره باریک و عمیق است که در منطقه‌ای سرسبز واقع شده وَ در درون تنگه نیز رودی روان است. حوالی این دره، گیاه رازیانه زیاد است وَ این را از نام تنگه هم می توان فهمید. تنگه رازیانه، در ۵۰ کیلومتری جاده ایلام - دره‌شهر است وَ بهترین زمان سفر به این منطقه، فصل بهار است. چرا که جاده منتهی به تنگه، حسابی سرسبز شده و نیز رود داخل تنگه هم در بهار پرآب می شود.