تاحالا جنگل ابر دیده بودی؟!

اینجا جنگل ابر شاهرود است.. . اقیانوسی از ابر

تاحالا جنگل ابر دیده بودی؟!

اینجا جنگل ابر شاهرود است.. . اقیانوسی از ابر، از زیباترین چشم ‌اندازهای طبیعت و قدیمی‌ترین جنگل های هیرکانی. با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر. این جنگل که درحدود ۳۵ هزار هکتار وسعت دارد، به دلیل این که در اغلب مواقع فضای آن را ابرها فراگرفته اند، به این نام مشهور است.


همانطور که گفته شد، این جنگل گونه‌های جانوری و گیاهی بسیار متنوعی را در خود جای داده. از جمله ۸۵ گونه گیاهی از راش، بلوط، ممرز افرا، شیردار، توسکا، آزاد داغداغان، گونه‌های کلاه میرحسن، چوبک، اسپرس، دم روباهی، آویشن و شبدر ؛ وَ نیز گونه‌های گیاهی نادر مثل نارون، بارانک و سرخدار. اما مشهورترین گونه گیاهی که در جنگل ابر یافت می شود، درخت اورس است. درختی از گونه سروها.
همچنین حیواناتی مثل خرس قهوه‌ای، گرگ، پلنگ، خوک وحشی، شغال، روباه، خرگوش کل و بز، مار، شوکا، کبک، کبوتر جنگلی، بلدرچین، عقاب جنگلی، کرکس، شاهین، فاخته و قرقاول، از گونه‌های جانوری موجود در این منطقه است.


اگر در جستجوی سفری خاص و بدنبال جایی پر از رمز و راز و جذابیت های بصری هستید، حتما به دیدار جنگل ابر سمنان بروید. تجربه ای که همانندش را نگذرانده اید ؛ جایی که زمین و آسمان به هم می رسند ؛ وَ جنگلی که ابرها بغلش کرده‌اند. (فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر طبیعت گرد حرفه ای نیستید و برای اولین بار و بدون آشنایی قبلی به این منطقه سفر می کنید، لطفاً هرگز تنها و بدون حضور راهنما در جنگل به گردش نپردازید)
آدرس جنگل ابر هم ازین قرار است : سمنان، شهرستان شاهرود، ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود، روستای ابر