سفر با هواپیما ممنوع !

براساس قوانین سازمان هواپیمایی کشور و برای حفظ سلامت افراد و آرامش سایر مسافران، از ورود بسیاری از بیماران یا افرادی که به هر دلیلی مسافرت هوایی برایشان خطر دارد و یا بیماران اعصاب و روان، جلوگیری به عمل می آید

سفر با هواپیما ممنوع !

راه سخت و مسیر طولانی از مهمترین علل انتخاب مسافرت هوایی در بین افراد است. البته لازم به ذکر است که براساس قوانین سازمان هواپیمایی کشور و برای حفظ سلامت افراد و آرامش سایر مسافران، از ورود بسیاری از بیماران یا افرادی که به هر دلیلی مسافرت هوایی برایشان خطر دارد و یا بیماران اعصاب و روان، جلوگیری به عمل می آید.
از افرادی که شامل موارد منع سفر هوایی هستند میتوان به این موارد اشاره کرد:

•    افرادی که سکته قلبی را پشت سر گذاشته اند، تا هفته ها و حتی ماه ها پس از آن نباید با هواپیما سفر کنند. (اختلاف فشار ایجاد شده، ارتفاع بالا، همچنین هیجان و استرسی که ممکن است در طول پرواز به فرد وارد شود، از علت های منع سفر هوایی برای این افراد است)
•    افرادی که دارای نارسایی قلبی بوده و دچار تنگی نفس ناشی از آن و در اصطلاح آسیت می باشند
•    افرادی که عمل جراحی قلب باز انجام داده اند
•    افرادی که مبتلا به بیماری های خونی هستند (مثلا افت هموگلوبین. افرادی که هموگلوبین پائینی دارند، در شرایط پرواز ممکن است دچار درد قفسه سینه و حتی سکته قلبی شوند)
•    افرادی که بیماری اعصاب و روان دارند. (مثلا سایکوز یا جنون حاد که مجموعه علایمی از توهم بینایی یا شنوایی است.درواقع این افراد برخی از صداهایی که می شنوند یا چیزهایی که می بینند واقعیت ندارد)
•    خانم های بارداری که هفته های آخر بارداری خود را میگذرانند
•    افرادی که مبتلا به بیماری های مغز و اعصاب هستند (مثلا صرع)

 

اگر خدای نکرده جزو دسته های فوق الذکر هستید یا به هر دلیل دیگری میدانید یا به شما گفته شده که نباید مسافرت هوایی داشته باشید، لطفا و حتما این توصیه ها را جدی بگیرید. تا ان شاالله هرگز سفری به کام شما و عزیزانتان تلخ نشود.