کئی پلا (کدوپلوی خوشمزه شمالی)

غذا تنها یک خوراک نیست ؛ بلکه هر کدام نشأت گرفته از سنت ها و فرهنگ و آداب مقصدی است که برای سفر انتخاب نموده اید.

کئی پلا (کدوپلوی خوشمزه شمالی)

به استان مازندران برویم و از غذاهای محلی این دیار نخوریم؟ خوشمزه هایی که خاص این استان شگفت انگیز است ، می تواند رنگ و طعم دیگری به سفرتان بدهد. چرا که غذا تنها یک خوراک نیست ؛ بلکه هر کدام نشأت گرفته از سنت ها و فرهنگ و آداب مقصدی است که برای سفر انتخاب نموده اید.
اگر بخواهیم به متداول ترین غذاهای محلی مازندران اشاره کنیم، بدون شک یکی از گزینه ها، کَئی پِلا (همان کدو پلوی شمالی ها) خواهد بود که در بین بومیان آنجا، بسیار نیز پرطرفدار است. دو ماده غذایی اصلی کئی پلا همانطور که از نامش پیداست، کدو حلوایی و برنج هردو از محصولاتی هستند که به وفور در این منطقه یافت می شوند.

 

  

 

 

برای تهیه این غذا، ابتدا پیازهای نگینی شده را با مقداری کره ی محلی تفت میدهیم تا طلایی شود. سپس کدوهای خرد شده را به آن اضافه میکنیم تا سرخ شود. البته باید حواستان باید که کدو له نشود. بعد از مدتی نمک ، فلفل ، و زردچوبه را هم اضافه میکنیم و کمی که تفت خورد، شعله را خاموش میکنیم. (بد نیست بدانیم که برخی از کدبانوهای مازندرانی، گاهی در مرحله دوم یعنی بعد از طلایی شدن پیاز، مقداری گوشت چرخ کرده نیز به آن اضافه می کنند). پس از پختن و آبکش کردن برنج، کمی روغن و آب در کف قابلمه ریخته و سپس برنج و مواد را لایه‌لایه در قابلمه می‌ریزیم و روی شعله قرار می دهیم تا غذا کاملاٌ دم بکشد و آماده شود. می توانید به تعداد نفرات نیمرو درست کنید و به همراه غذا میل بفرمائید.