چی جوری تو خونه پولدار شم؟

مشاغلی که می توانید بعنوان شغل خانگی پر درآمد روی آنها حساب کنید

چی جوری تو خونه پولدار شم؟

برای کسانی که نتوانستند در بازار کار شغلی برای خود دست و پا کنند، یا مثلاً خانم های خانه دار و یا بطور کلی افرادی که بیشترِ وقت خود را در خانه میگذرانند، یکی از مهمترین دغدغه ها کسب درآمد است وَ شاید پرتکرارترین سوالی که ذهن ایشان را به خود مشغول میکند، این است " چگونه میتوانم در خانه پولدار شوم؟ "
 شاید در نگاه اول این حرف، مسخره یا تخیلی بنظر برسد ولی اگر قدری دقیق تر و حساب شده تر بیاندیشم، به این باور خواهیم رسید که با کمی خلاقیت، هوشمندی، و حوصله ؛ وَلو با سرمایه اندک، این امر امکان پذیر خواهد بود. چرا که در سراسر جهان و کشور خودمان نیز کم نیستند نمونه های موفق از افرادیکه بواسطه همین مشاغل خانگی به درآمد نسبتاً زیاد و گاهاً زیادی رسیده اند. در ادامه به معرفی مختصر و پیشنهاد 3 مورد از کارهایی میپردازیم که میتوانید بعنوان شغل خانگی پر درآمد روی آنها حساب کنید:


1.    معلم خصوصی مجازی بشوید
این کار گزینه بسیار خوبی برای افراد تحصیل کرده ای است که بنا به دلایلی نتوانستند کاری در حیطه علاقه و رشته تحصیلی خود پیدا کنند. اگر شما جزو این دسته هستید، می توانید از طریق نرم افزارهایی نظیر اسکایپ و یا از طریق ویدئوهایی که از خودتان ضبط میکنید، در هر زمینه ای که تخصص دارید تدریس کنید. برای تبلیغات نیز امروزه با وجود شبکه های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام و تلگرام دستتان باز است. فقط کافیست از یک عنوان جذاب و مؤثر استفاده کنید. مثلا "آموزش مجازی ارزان" یا "معلم خصوصی ارزان". قطعا افراد زیادی حاضرند برای این آموزش ها پول های خوبی بپردازند.2.    در خانه غذا بپزید
با وجود اینکه در کشور ما از آشپزی غالباً بعنوان یک کار زنانه یاد میشود، اما مردان زیادی  هم در اطراف ما هستند که دستپخت های بسیار خوب و حتی گاهاً بهتر از خانم ها دارند. بنابراین مردانی که دستپخت خوبی دارند یا زنان خانه داری که در پختن غذاهای خوشمزه مهارت دارند، می توانند با پختن غذا در خانه و فروش آن به دیگران، درآمد خوبی کسب کنند. در ابتدا می توانید با فروش تعداد محدودی غذا به همسایه ها، مغازه دارها، بازاری ها، رانندگان تاکسی، یا کسانی که کار تمام وقت دارند و برای صرف ناهار یا شام به منزل نمی روند ، شروع کنید و پس از مدت کوتاهی درصورتیکه این افراد از کیفیت، مطلوب بودن و طعم غذای شما راضی باشند، هم خودشان جزو مشتری دائمی شما میشوند و هم با معرفی شما به دیگران در جذب مشتریِ بیشتر به شما کمک خواهند کرد. با ادامه این روند و افزایش مشتریان، بعدها حتی خواهید توانست یک آشپزخانه کوچک برای طبخ غذای خانگی راه انداری کنید. و به همین ترتیب می توانید با پیشرفت روزافزون در این کار و کسب درآمد خوب، صاحب یک رستوران با برند انحصاری خودتان باشید.

3.    قارچ پرورش بدهید
پرورش قارچ این روزها جزو مشاغل خانگی بسیار پرطرفدار است. چرا که میتوان با سرمایه نسبتاً کم، به درآمد خیلی خوبی رسید. برای آغاز این کار علاوه بر یک سالن که درواقع همان فضای پرورش قارچ است، نیاز به اقداماتی از جمله عایق کاری سالن برای جلوگیری از اتلاف گرما و سرما، قفسه ‌بندی و . . . می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع،  فضایی را که در اختیار دارید بررسی و با یک متخصصِ این حوزه هم مشورت کنید.