روستای پلنگان
كردستان/كامياران
کردستان را همه به طبیعتی خاص و زیبا، چشمه ها و آبشارهای باشکوه می شناسند.روستای پالنگان با معماری پلکانی در یک منطقه کوهستانی شکل گرفته و چشمان بسیاری را به خود خیره ساخته است.. این روستای بی‌نظیر نه تنها به خاطر سبک وسیاق معماری بی‌همتایش، بلکه به خاطر چشمه‌ها، آبشار‌ها و طبیعت منحصربه‌فرد خود در بین بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی معروف و شناخته شده است.
روستای بناب در هرمزگان
هرمزگان/خمير
یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان هرمزگان روستای سرسبز بناب،است که خاطره ای زیبا و به یاد ماندنی را برای شما رقم میزند.
پارک ساحلی ریشهر
بوشهر/بوشهر
ریشهر از مهم ترین سواحل بوشهر است که در امتداد خیابان ریشهر به سمت دریا واقع شده است. پارک ساحلی ریشهر نیز از زیباترین پارک های این شهر محسوب می شود .
کاروانسرای مشیر الملک
بوشهر/دشتستان
این بنای ارزشمند و استوار که به دژ برازجان یا کاروانسرای مشیرالملک معروف است، مربوط به اوایل قاجاریه، به عنوان نماد اصلی شهر برازجان در میانه شهر واقع شده که در سال 1250 شمسی به فرمان حاج میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک ساخته شد و تا سال 1300 شمسی به عنوان کاروانسرا استفاده می ‌شد که به دلیل واقع شدن شهر برازجان بر سر راه تجارتی شیراز به بوشهر مکانی مناسب جهت استراحت کاروانیان بوده است.
امامزاده قاسم بابل
مازندران/بابل
آستانه امام‌زاده قاسم (نزد اهالی محلی مشهور به آستانه) یکی از آثار تاریخی کهن بابل است. این بنا در مرکز شهر بابل و در محلهٔ «آستانه» بابل جای دارد. محمد عمادی حائری بر اساس شواهد و قرائن و استناد به منابع کهن معتبر نشان داده است که این مزار احتمالا متعلق به «ابوالقاسم حمزه» است که با پنج واسطه به علی بن حسین، امام چهارم شیعه، نسب می رساند